Powrót

XII BIEG PRZEMYSŁAWA - III BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH O PUCHAR WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

19.09.2022

Bartosz Losy – reprezentant 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk wygrał trzecią edycję pleszewskiego biegu służb mundurowych o puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zdjęcie grupowe - na podium w strojach sportowych stoi grupa 8 mężczyzn i kobieta trzymająca puchar, przed podium stoi mężczyzna w mundurze wyjściowym PSP

Bieg odbył się 18 września przy okazji XII edycji Biegu Przemysława, podczas którego „mundurowi” musieli pokonać dystans 10 kilometrów. Pierwszy na mecie – Bartosz Losy, przebiegł ten dystans w 36 minut i 8 sekund. Tuż za nim, z czasem 38 minut i 15 sekund, uplasował się Przemysław Filipiak – reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. Trzecie miejsce na podium wywalczył Paweł Pawlicki – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, który przybiegł na metę po 38 minutach i 27 sekundach. Czwarte miejsce zajął reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie Mateusz Grabarek z wynikiem 38 minut i 50 sekund. Wśród Kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Kaźmierska z czasem 48 minut i 55 sekund. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął 16 Jarociński Batalion Remontu Lotnisk. Tuż za nimi, z niewielką stratą, uplasowała się drużyna Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie, a trzecie miejsce na "pudle" zajęła ekipa z „Franciszków Klub”. Puchary w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka, najszybszym tego dnia zawodnikom wręczył Naczelnik Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - mł. bryg. Michał Kierzek. Sponsorem nagród dla zwycięzców III Biegu Służb Mundurowych były firmy: Sklep Pożarniczy Remiza24 S.C. oraz BRANDBULL POLSKA S.A.Zwycięzcom biegu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom zawodów bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Opracowanie: st. asp. Mariusz Glapa - KP PSP Pleszew
Zdjęcia: mł. bryg. Lucyna Rudzińska - Zespół Prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej