ZA NAMI OSTATNI Z SERII BIEGÓW STRAŻACKICH W RAMACH KRÓLEWSKIEJ KARETY

19.09.2023

Tomasz Musiał – reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Lesznie zdobył grand Prix po serii czterech biegów strażackich, które odbyły się pod patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka.

Trzech mężczyzn w strojach sportowych stoi na podium, przed nimi stoi trzech mężczyzn, dwóch stojących po bokach ubranych jest w mundury straży pożarnej, stojący w środku jest w stroju sportowym

Ostatni z serii biegów strażackich odbył się 17 września przy okazji XIII edycji Biegu Przemysława, podczas którego „mundurowi” musieli pokonać dystans 10 kilometrów. Po czterech biegach klasyfikacja wśród strażaków Państwowej Straży Pożarnej wyglądała następująco: I miejsce i Grand Prix zdobył reprezentant Komendy Miejskiej w Lesznie, tuż za nim uplasowało się dwóch reprezentantów Komendy Powiatowej w Pleszewie – Mateusz Grabarek (miejsce II) i Michał Nowacki (miejsce III). Tuż za podium stanęli również zawodnicy z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie: Roland Egiert, który zajął IV miejsce i Artur Jakóbczak na miejscu V. W klasyfikacji Ochotniczej Straży Pożarnej najlepsza wśród kobiet okazała się Karolina Pogorzelska z Ochotniczej Straży Pożarnej Krępkowo, a tuż za nią Kinga Losy z Ochotniczej Straży Pożarnej Sobótka. Wśród mężczyzn najszybciej pobiegł Aron Przybył z Ochotniczej Straży Pożarnej Kuźnia-Piła, drugie miejsce wywalczył Kryspin Biniaszczyk z Ochotniczej Straży Pożarnej Koźminek, a na miejscu trzecim uplasował się Sławomir Sarna z Ochotniczej Straży Pożarnej Kowalew. Sponsorem nagród dla zwycięzców Biegu były firmy: Sklep Pożarniczy Remiza24 S.C. oraz Brandbull International S.A. Oddział w Polsce - producent hełmów marki KZPT oraz butów, ubrań i akcesoriów FHR. Puchary w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka wręczył Zastępca Naczelnika Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – mł. bryg. Gniewomir Kwas.

Zwycięzcom biegów serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom zawodów bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Opracowanie: st. asp. Mariusz Glapa - KP PSP Pleszew
Zdjęcia: portal Pleszew Nasze Miasto, portal zpleszewa, strona facebook Biegu Przemysława

Materiały

GRAND PRIX ZIEMI PLESZEWSKIEJ KRÓLEWSKA KARETA 2023 - wyniki Klasyfikacji OSP
GRAND​_PRIX​_ZIEMI​_PLESZEWSKIEJ​_KRÓLEWSKA​_KARETA​_2023​_-​_wyniki​_Klasyfikacji​_OSP.pdf 0.20MB
GRAND PRIX ZIEMI PLESZEWSKIEJ KRÓLEWSKA KARETA 2023 - wyniki Klasyfikacji PSP
GRAND​_PRIX​_ZIEMI​_PLESZEWSKIEJ​_KRÓLEWSKA​_KARETA​_2023​_-​_wyniki​_Klasyfikacji​_PSP.pdf 0.20MB