W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi w KP PSP w Przeworsku

02.05.2021

Na zdjęciu widoczna jest uroczysta zbiórka. Strażacy ubrani w mundury specjalne koloru żółtego stoją po lewej i prawej stronie w szeregach. W centralnym miejscu poczet flagowy składający się z trzech strażaków wciąga na maszt Flagę Polski. Dowódcy obu pododdziałów stojących po bokach salutują.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Również przeworscy strażacy uczcili ten dzień uroczystą zmianą służby, podczas której na masz wciągnięto flagę i odśpiewano Hymn Narodowy. Zmiana służby odbyła się w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, jego zastępcy oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.
Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Marcin Lachnik, KP PSP w Przeworsku

Zdjęcia (7)