W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Grupa dronowa

Zdjęcie robione w powietrzu przedstawia sześciowirnikowego lecącego drona z kamerą w kształcie kuli podwieszoną u dołu. W tle lekko zamglony kadr miasta z widoczną linią kolejową i dwoma pociągami osobowymi stojącymi na stacji.

W 2018 roku strażacy z Przeworska, jako jedni z pierwszych w Polsce, otrzymali z Komendy Głównej Państwowej Straży dwa drony, które wyposażone są w różnego rodzaju kamery. Na potrzeby działań podczas pożarów idealnie sprawdza sie kamera termowizyjna dodatkowo wspomagana kamerą z bardzo dużym zbliżeniem (ZOOM) optycznym. Obie montowane są na wielowirnikowcu DJI Matrice 210 RTK.  Kolejnym bezzałogowym statkiem powietrznym będącym na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku jest sześciowirnikowy Yuneec H520. Ten statek wykorzystywany jest przede wszystkim do ćwiczeń ale z powodzeniem może być równiez używany podczas działań. W 2019 roku, z okazji Dnia Strażaka, Starosta przeworski sprawił strażakom miłą niespodziankę. Zakupił kolejnego drona - niewielkiego Mavic-a, którego zaletą jest błyskwiczna gotowość do startu. Piloci z Przeworska używają go w sytuacji, gdzie isteniej potrzeba zlokalizowania przeszkód terenowych mogących utrudnić pilotowanie dużych dronów. Te sporej wielkości i wadze wielowirnikowce, wymagają od pilotów sporej wprawy i do ich obsługi potrzebne są specjalne uprawnienia. Na dzień dzisiejszy takie świadectwa posiada ośmiu strażaków, którzy wykorzystują sprzęt i umiejętności podczas działań na terenie całego województwa. 

 

{"register":{"columns":[]}}