W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Szczepimysię z OSP - w powiecie przeworskim

22.08.2021

Na zdjęciu po prawej stronie znajduje się ambulans, w którym wykonywane są mobilne szczepienia, lewa strona zdjęcia ukazuje czerwony namiot, w którym prowadzone są zapisy. W kadrze ukazanych jest siedmiu sanitariuszy ubranych w uniformy medyczne, oraz jedna osoba cywilną. Ambulans jak i namiot znajdują się przed fasadą budynku.

22 sierpnia 2021 r. w Zarzeczu odbyły się dożynki gminne połączone z rozpoczęciem ogólnopolskiej akcji Akademia Caritas Dzieciom. To nowa odsłona projektu "Tornister pełen uśmiechu". Inaugurację rozpoczęła msza święta, której przewodniczył metropolita przemyski abp. Adam Szal. Był też rodzinny piknik, podczas którego można było między innymi skosztować potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Również strażacy z JRG w Przeworsku, OSP Zarzecze wspólnie z pracownikami SPZOZ w Przeworsku czynnie uczestniczyli w tej uroczystości. Utworzono mobilny punkt szczepień, gdzie chętni mogli skorzystać z przygotowanych przez medyków szczepionek. Atrakcją (zwłaszcza dla najmłodszych) okazał się pokaz sprzętu strażackiego w tym nowoczesnych dronów będących na wyposażeniu PSP w Przeworsku. 

Mobilny punkt w Zarzeczu

Mobilny punkt szczepień w Zarzeczu

Opracowanie: st. kpt. Marcin Lachnik, KP PSP w Przeworsku
Zdjęcia: KP PSP Przeworsk