W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka

07.05.2021

Fotografia przedstawia ślubowanie młodych mężczyzn przyjętych do służby.
Po lewej stronie jest poczet sztandarowy, składający się z trzech mężczyzn w strojach wyjściowych a na ich ramionach przewieszony jest szósty sznur.
Dwoje oddaje honor poprzez wyprostowane dwa palce zbliżone do brzegu daszka czapki.
Środkowy trzyma w rękach pochylony sztandar a jego lewa noga jest wysunięta do przodu.
Po prawej stronie fotografii stoją młodzi strażacy w trakcie ślubowania.
Ubrani są w czarne stroje straży pożarnej, prawą rękę mają zgiętą do ślubowania zaś w wyprostowanej lewej trzymają czapki.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

7 maja 2021 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Przeworsku odbyła się uroczysta zbiórka związana z wręczeniem odznaczeń, awansów na wyższy stopień służbowy i złożeniem ślubowania przez trzech nowo przyjętych strażaków. W związku z sytuacją epidemiologiczną i brakiem możliwości zorganizowania Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w uroczystość odbyła się w bardzo skromnym gronie. Obecni byli Starosta Powiatu Przeworskiego Bogusław Urban, funkcjonariusze KP PSP w Przeworsku oraz rodziny ślubujących strażaków.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

na stopień st.kpt.

- kpt. Michał Kusy

na stopień st.sekc.

- sekc. Dariusz Bielec

- sekc. Marek Cwynar

- sekc. Paweł Dąbek

- sekc. Piotr Filipów

- sekc. Łukasz Hawer

- sekc. Jan Kolanek

- sekc. Marek Lorenowicz

- sekc. Robert Kowal

- sekc. Roman Niemiec

- sekc. Tomasz Świtalski

Na stopień strażaka:

- Tomasz Kaduk

- Tomasz Lech

- Paweł Pudełko

Brązową odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej wyróżnieni zostali:

- kpt. Tomasz Słysz

- st.sekc. Piotr Filipów

- sekc. Tomasz Jurkiewicz

- sekc. Jarosław Słysz

Akty nominacji i odznaczenia wręczyli Starosta Przeworski Bogusław Urban i Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku st. kpt. Marcin Lachnik.

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Lachnik, KP PSP w Przeworsku
Zdjęcia: KP PSP Przeworsk

Zdjęcia (5)