W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zima w powiecie przeworskim

15.02.2021

Fotografia ukazuje zimową scenerię, zalegający śnieg na drodze oraz wysokie hałdy śniegu, a w oddali można dostrzec zaśnieżone dachy domów.
Jednak całą uwagę przykuwa przechylony autobus w przydrożnym rowie, który znajduje w zaspie śniegu. Z przodu pojazdu znajduje się dwóch strażaków, którzy próbują wyciągnąć unieruchomiony pojazd. Jeden z nich schyla się po linę rozłożoną na drodze, zaś drugi trzyma łopatę. Z prawej strony fotografii znajduje się kolejny strażak, który najprawdopodobniej wysiadł z wozu bojowego.

Zima w tym roku okazuje się wyjątkowo dokuczliwa. Oprócz zwałów śniegu zalegających na dachach i chodnikach, również na drogach tworzą się spore zaspy. W przypadku silnych wiatrów uniemożlwiają one przemieszczanie sie pojazdów na lokalnych drogach.

W dniu 15 lutego 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie dotyczące przechylonego autobusu w przydrożnym rowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazd znajduje się w zasypanym śniegiem rowie, a w środku znajduje się pięć osób. Z uwagi na zablokowane drzwi wejściowe uwięzieni pasażerowie zostali ewakuowani przez okienko znajdujące się przy kierowcy. Z powodu braku możliwości wyciągnięcia samochodu na miejsce został skierowany samochód specjalistyczny z PKS Jarosław. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była próba ustąpienia miejsca innemu pojazdowi, poruszającemu się w przeciwnym kierunku. 

Zima w powiecie przeworskim


W akcji brał udział pojazd GBA-Rt 2,9/16 MAN - JRG Przeworsk oraz czterech strażaków.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Lachnik, KP PSP w Przeworsku