W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niebezpieczna noc na drogach powiatu przysuskiego

13.03.2021

Miejsce wypadku Przysucha DW 727
Zdjęcie OSP Przysucha

Zychorzyn-Kolonia

W dniu 13.03.2021r. o godzinie 00:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przysusze wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zychorzyn-Kolonia (gm. Rusinów). 

Podróżujący samochodem osobowym marki BMW mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny płot. W wyniku uderzenia kierujący został zakleszczony w pojeździe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu, wykonaniu dostępu do zakleszczonego poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie ewakuowaniu go z wraku i przetransportowaniu do karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego. 

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu: JRG Przysucha, OSP Zychorzyn


Przysucha – DW 727

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 5:12 i dotyczyło samochodu osobowego leżącego na boku na ulicy Przemysłowej (DW 727) w miejscowości Przysucha. Zadysponowane zastępy po dojechaniu na miejsce zdarzenia napotkały ww. pojazd oraz patrol policji. Ze wstępnych ustaleń policjantów osoba kierująca pojazdem oddaliła się z miejsca wypadku. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu, a następnie pomocy policji przy kierowaniu ruchem wahadłowym.

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu: JRG Przysucha, OSP Przysucha


Dąbrowa

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 7. Zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Grójcu i dotyczyło wypadku samochodu osobowego na granicy powiatów przysuskiego i grójeckiego. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Nowe Miasto do miejscowości Dąbrowa (gm. Odrzywół), zastano uszkodzony w przedniej części pojazd stojący na kołach na poboczu drogi gminnej z osobą poszkodowaną w środku. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu, a następnie przetransportowaniu osoby poszkodowanej do karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu: OSP Nowe Miasto, JRG Przysucha, OSP Odrzywół, OSP Wysokin

 

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Sagalara

Zdjęcia: JRG Przysucha, OSP Zychorzyn, OSP Przysucha, OSP Wysokin

Zdjęcia (7)