W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w Sokolnikach Suchych

18.03.2021

W dniu dzisiejszym przed godziną 6 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przysusze wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Sokolniki Suche.

Sokolniki Suche

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Przysucha oraz po jednym zastępie z OSP Wieniawa i OSP Borkowice. Po dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie po przeprowadzeniu rozpoznania ustalili, że ogień całkowicie objął pomieszczenie kuchni i strawił większą część dachu. Podano 4 prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się budynek. Rota wyposażona w aparaty powietrzne chroniące układ oddechowy oraz nawodnioną linię gaśniczą weszła do środka budynku, gdzie natrafiła na zwęglone ciało mężczyzny. Aby ugasić ukryte zarzewie ognia, strażacy musieli przeprowadzić prace rozbiórkowe obicia ścian zewnętrznych. Nadpalone i zwęglone elementy konstrukcyjne dachu oraz zniszczone od ognia wyposażenie wnętrza, po ugaszeniu wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą. Po niespełna 4 godzinach działania zostały zakończone. Dokładna przyczyna pożaru na obecną chwilę nie została jeszcze ustalona.

Opracowanie: st. kpt. Damian Kobyłka

Zdjęcia: JRG Przysucha

 

Zdjęcia (7)