W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samochód ciężarowy w rowie na DK 12

21.04.2021

DK12 m. Gielniów

W dniu 21 kwietnia br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Przysusze wpłynęło zgłosznie o samochodzie ciężarowym, który stoczył się do rowu na DK12 w m. Gielniów. W pojeździe doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano, przewrócony ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą typu chłodnia na prawym boku, wyciek oleju napędowego, który gromadzi się w zagłębieniu asfaltowym i częściowo spływa do pobliskiego rowu, kierowca samochodu zabezpieczony przez patrol Policji, który po przebadaniu przez ZRM nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego SGR Chem-Eko "Radom 6", która po dojeździe dokonała przepompowania pozostałego paliwa w uszkodzonym zbiorniku pojazdu, oraz zebrała rozlane w zagłębieniu asfaltowym paliwo do pojemników zastępczych. Następnie dokonano sorpcji resztek paliwa przy pomocy sorbentu i spryskano neutralizatorem.

W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z JRG Przysucha, KP PSP Przysucha, OSP Gielniów, OSP Rozwady, SGR Chem–Eko ‘RADOM-6’

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Sagalara
Zdjęcia: st. kpt. Paweł Wiktorowicz

Zdjęcia (3)