Powrót

Mistrzostwa Strażaków województwa śląskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

26.09.2023

XIII Mistrzostwa województwa śląskiego Strażaków w Piłce Siatkowej o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

We wtorek, 26 września 2023 roku w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbył się Finał XIII Mistrzostw województwa śląskiego Strażaków w Piłce Siatkowej o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W mistrzostwach wzięło udział 20 drużyn – około 200 zawodników.

Z 4 grup eliminacyjnych po rozegraniu 40 spotkań, awans do finału rozgrywek w AWF w Katowicach uzyskały:

• KM PSP w Piekarach Śląskich

W finale rozegrano 12 spotkań, a w sumie w całych Mistrzostwach 52 spotkania.

W meczu finałowym po zaciętej walce strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej pokonali 2:0 strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu. Trzecie miejsce zajęli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Rybniku, którzy wygrali wynikiem 2:1 z Komendą Miejską PSP w Gliwicach.
Miejsce 5 zajęli strażacy z KP PSP w Cieszynie.
Miejsce 6 zajęli strażacy z KP PSP  w Będzinie.
Miejsce 7 zajęli strażacy z KM PSP w Piekarach Śląskich.
Miejsce 8 zajęli strażacy z KM PSP  Sosnowcu.

Funkcjonariusze, którzy reprezentowali KP PSP w Raciborzu w turnieju eliminacyjnym oraz finałowym: