W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. Paweł Sowa

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu

Zdjęcie portretowe zastępcy komendanta mł. bryg. Pawła Sowy na jasnym tle w mundurze galowym.

Paweł SOWA urodził się 7 marca 1979 roku w Głuchołazach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w sierpniu 2000 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów z dniem 1 lipca 2005 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Raciborzu na stanowisku dowódcy sekcji. Pełniąc służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej zdobywał kolejne stanowiska służbowe oraz doświadczenie, by w 2010 roku objąć stanowisko kierownika sekcji ds. kontrolno rozpoznawczych. Z dniem 15 lutego 2017 roku powierzono mu pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu, a od 1 lipca 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu.

W trakcie służby podnosił kwalifikacje poprzez uczestnictwo w wielu kursach i szkoleniach doskonalących. W 2016 roku ukończył szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych zorganizowane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach i został pełnomocnikiem ds. ochrony informacji niejawnych w Komendzie Powiatowej PSP
w Raciborzu. W roku 2016 ukończył też studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Posiada kilkuletnią praktykę w zakresie kierowania zasobami ludzkimi. Uczestniczył m.in.
w działaniach ratowniczo – gaśniczych na terenie powiatu raciborskiego w czasie powodzi
w 2010 roku. Został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
w 2016 roku, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”  w 2015 roku
 i Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” w 2010 roku.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.12.2020 16:25 mł. kpt. Marek Wranik
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Marek Wranik
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. Paweł Sowa 1.0 09.12.2020 16:25 mł. kpt. Marek Wranik

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}