W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

st. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik

st. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik
Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej

Krzysztof OKRZESIK urodził się 16 lutego 1972 r. w Makowie Podhalańskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1991 r. jako słuchacz-kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu wyżej wymienionej szkoły i otrzymaniu stopnia młodszy aspirant, z dniem 01.08.1993 r. podjął służbę stałą w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wadowicach. W1999 roku został przeniesiony do tworzonej Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej. W komendzie tej  pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych.

W 2003 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz nominacje na pierwszy stopień oficerski, a następnie w 2011 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie na kierunku pedagogika w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi . W 2020 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Przemyślu na kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy.

W latach 1993-1998 zajmował stanowisko Dowódcy Zastępu w JRG Wadowice. 1999-2003 Dowódca Sekcji w JRG KP PSP Sucha Beskidzka, od 1 stycznia 2004 roku pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Suchej Beskidzkiej do 15 czerwca 2011 roku kiedy to zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej. Od 1 czerwca 2014 roku Komendant Powiatowy PSP
w Suchej Beskidzkiej.

W swojej karierze zawodowej uczestniczył w setkach działań ratowniczo-gaśniczych, kierując nimi na terenie powiatu. Stara się stale doskonalić współpracę pomiędzy jednostkami ochotniczymi powiatu suskiego oraz służbami współpracującymi z Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym. Jest organizatorem i pomysłodawcą wielu ćwiczeń  powiatowych oraz „Zawodów w Ratownictwie Technicznym i Medycznym dla strażaków Państwowej
i Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Suskiego”. Od najmłodszych lat związany
z ochotniczym pożarnictwem, obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suchej Beskidzkiej.

Odznaczony m. in.: Brązowym Krzyżem Zasługi , Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”,  Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Ochrony Przeciwpożarowej”, Brązowym Medalem „ Za Zasługi Dla Obronności Kraju”, Brązową  Odznaką „Zasłużony Dla Policji”, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrnym i Złotym Krzyżem„ Orderu Świętego Floriana”.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
16.11.2020 12:16 mł. bryg. Łukasz Białończyk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Łukasz Białończyk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik 4.0 14.11.2023 13:28 mł. bryg. Łukasz Białończyk
st. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik 3.0 14.11.2023 11:37 mł. bryg. Łukasz Białończyk
bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik 2.0 25.11.2020 14:51 mł. bryg. Łukasz Białończyk
bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik 1.0 16.11.2020 12:16 mł. bryg. Łukasz Białończyk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}