W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ewakuacja obozu harcerskiego w Grzechyni

19.07.2021

LOGO PSP

Wprowadzenie ostrzeżenia meteorologicznego III stopnia w dniu 17 lipca 2021r., dotyczącego silnych burz z gradem, który miał wystąpić w dniu 17-18 lipca 2021r., spowodowało zarządzenie przez kadrę obozu w uzgodnieniu z Komendą Powiatową PSP w Suchej Beskidzkiej ewakuację harcerzy.

Ewakuację rozpoczęto o godzinie 20:27, harcerze pieszo w asyście ratowników wyposażonych w latarki ewakuowali się do remizy OSP Zawoja Przysłop oddalonej o ok. 2 km od miejsca obozowiska. Po dotarciu do miejsca bezpiecznego opiekunka przeliczyła wszystkie osoby i oświadczyła że wszyscy są obecni (33 wychowankowie i 4 osoby pełnoletnie opiekunowie). Nikt nie doznał żadnego urazu podczas ewakuacji.

Na czas obowiązywania ostrzeżenia meteorologicznego III stopnia harcerze spędzą czas w bezpiecznym budynku remizy OSP Zawoja Przysłop.