W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja w Stryszawie.

23.08.2021

Zdjęcie przedstawie zderzenie autobusu z samochodem osobowym.

23 sierpnia 2021r. o godzinie 10:39 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego otrzymał zgłoszenie, że na drodze powiatowej na serpentynach w miejscowości Zawoja doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Zdarzenie bez osób poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia została zadysponowana JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Zawoja Dolna. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy najechali na zdarzenie, które w rzeczywistości miało miejsce na serpentynach w miejscowości Stryszawa.  

Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali zderzenie trzech pojazdów osobowych w tym autobus z dziećmi. Strażacy zabezpieczyli teren działań, kierowali ruchem drogowym wahadłowo. Sprawdzono stan osób biorących udział w zdarzeniu – nikt nie został poszkodowany. Następnie usunięto samochody na pobocze w celu udrożnienia ruchu drogowego. Jezdnię posprzątano z pozostałości po kolizyjnych. Miejsce wycieków płynów eksploatacyjnych zneutralizowano. Dzieci zabrał drugi podstawiony autokar.

W działaniach udział brały 3 zastępy 10 strażaków.