W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie działań suskich strażaków po burzach, które wystąpiły w dniu 18 lipca 2021

18.07.2021

Zdjęcie przedstawia pracujących strażaków

W dniu 18 lipca 2021r. na terenie powiatu suskiego odnotowano przejście burz z intensywnym opadem deszczu oraz silnym wiatrem. W następstwie gwałtownego zjawiska atmosferycznego strażacy zostali wezwani do 41 interwencji ratowniczych, związanych z usuwaniem skutków opadów oraz wiatru. Zgłoszenia do udzielenia pomocy w głównej mierze napływały z terenu gminy Zembrzyce – 20 zdarzeń, gmina Maków Podhalański – 7 zdarzeń, gmina Stryszawa oraz Budzów – 5 zdarzeń, Sucha Beskidzka – 4 zdarzenia. Do organizacji akcji zaangażowano siły z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz jednostki OSP z terenu powiatu suskiego.

            Działania ratownicze strażaków PSP i OSP polegały w głównej mierze na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, usuwaniu powalonych drzew i ich konarów z dróg i budynków, zabezpieczeniu zerwanych linii energetycznych  i innych uszkodzeń w infrastrukturze technicznej. Z 41 zdarzeń jakie powstały na terenie powiatu suskiego dotyczyły:

- jednego uszkodzenia dachu na budynku mieszkalnym,

- jednego uszkodzenia dachu na budynku gospodarczym,

- 13 zalanych piwnic,

- 19 zalanych dróg lub zatkanych przepustów,

- 7 powalonych drzew na drogi.

Zdjęcia (4)