W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie działań związanych z burzą 14-15 lipca 2021r.

15.07.2021

Zdjęcie przedstawiam zdarzenie związane z burzą.

W okresie występowania burz na terenie powiatu suskiego (tj. od 14.07.2021r. od godziny 18:00 do 15.07.2021 do godziny 11:00) straż pożarna interweniowała 13 razy. Najwięcej interwencji zanotowano na terenie miasta Jordanów – 8 interwencji, Toporzysko – 1 interwencja, Zawoja  - 1 interwencja Jachówka – 1 interwencja, Grzechynia - 1 interwencja.

Zdarzenia dotyczyły:

- godzina 18:45 w miejscowości Grzechynia silny wiatr uszkodził konary drzew, które znajdują się w lokalnym cieku wodnym. Konary utrudniają przepływ wody. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewo z potoku. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka.

- godzina 00:46 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. Kolejowej powalone drzewa różnej wielkości. Ruch całkowicie zablokowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 00:52 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. Rynek i gen. Maczka połamane gałęzie i drzewa różnej wielkości leżały na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa i gałęzie na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 01:04 w miejscowości Toporzysko drzewo w wyniku silnego wiatru oparło się o dach budynku mieszkalnego oraz gospodarczego, brak osób poszkodowanych. Strażacy przy pomocy drabiny przystawnej  oraz pilarki usunęli konary będące na dachu budynku mieszkalnego i gospodarczego. W działaniach udział brała jednostka OSP Toporzysko oraz JRG Sucha Beskidzka. Uszkodzeniu uległo 6m2 dachu.

- godzina 01:05 w miejscowości Jordanów, połamane drzewa zerwały kable niskiego napięcia oraz kable telekomunikacyjne. Uszkodzony niewielki odcinek płotu oraz instalacja fotowoltaiczna. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie zerwane kable energetyczne przy ul. Przemysłowej zabezpieczono i oznakowano  taśmą ostrzegawczą. Powalone słupy energetyczne wzdłuż ul. Przemysłowej w okolicy skrzyżowania z ul. Kolejową również oznakowano - udrożniono jeden pas jezdni. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 02:01 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. Nad Skawą połamane gałęzie i drzewa różnej wielkości leżały na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa i gałęzie na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 05:45 w miejscowości Jordanów na ul. Malejowskiej  na ziemię spadł przewód średniego napięcia, który spowodował pożar drzew wolnostojących. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu pogotowia energetycznego na miejsce zdarzenia. Po wyłączeniu prądu w sieci strażacy ugasili pożar drzewa. W działaniach udział brała jednostka OSP Jordanów.

- godzina 05:55 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. gen. Maczka połamane gałęzie leżą na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli gałęzie na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 07:59 w miejscowości Jordanów 2 drzewa przewrócone na drogę osiedlową blokują przejazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka OSP Jordanów.

- godzina 08:28 w miejscowości Zawoja drzewo przewrócone na drogę całkowicie blokuje przejazd.  Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka OSP Zawoja Centrum.

- godzina 08:47 w miejscowości Jachówka drzewo przewrócone na drogę powiatową blokuje ją częściowo. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka OSP Jachówka.

- godzina 09:35 w miejscowości Jordanów doszło uszkodzenia części dachu na budynku mieszkalnym. Strażacy za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz folii zabezpieczyli dach na budynku mieszkalnym. W działaniach udział brała jednostka JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Jordanów.

Łącznie w działaniach udział brało 16 zastępów 76 strażaków.

Zdjęcia (4)