W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar Budzów

29.03.2021

Zdjęcie przedstawia pracujących strażaków podczas gaszenia pożaru w miejscowości Budzów. Strażacy walczą z pożarem dachu.

29 marca 2021r. o godzinie 13:50 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Budzów jest pożar instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym.

Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, Ochotniczych Straży Pożarnych z: Budzowa. Następnie zastępy z OSP z terenu gminy Budzów (tj. OSP Baczyn, OSP Bieńkówka, OSP Jachówka, OSP Palcza, OSP Zachełmna), a także OSP Zembrzyce, OSP Stryszawa, OSP Maków Podhalański, OSP Białka, OSP Krzeszów oraz OSP Kuków.

Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali pożar na strychu i poddaszu użytkowym w budynku mieszkalnym. Dach pokryty blachą, ogień nie wyszedł na zewnątrz, blacha przegrzana na całej powierzchni powyżej poddasza użytkowego. W budynku mieszkała 15 osobowa rodzina, która opuściła budynek przed przybyciem straży. Brak osób poszkodowanych.

W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do wewnątrz budynku. W budynku panowało duże zadymienie. Wykonano otwory w dachu celem oddymienia. O godzinie 15:59 pożar przestał się rozprzestrzeniać. Następnie przystąpiono do dogaszania pożaru oraz usuwania nadpalonych elementów poszycia dachowego.

Według relacji świadków ogień pojawił się w kuchni na poddaszu budynku w okolicach okapu kuchennego.

W działaniach udział brało 15 zastępów 65 strażaków.

Na czas pożaru powiat zabezpieczała jednostka OSP Sucha Beskidzka Błądzonka.

Zdjęcia (5)