W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dobrojewo - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana

25.09.2020

całkowicie zniszczony wrak czerwonego samochodu stojący na kołach na trawiastym poboczu. W tle białe betonowe ogrodzenie.

W piątek, 25 września o godz. 14.35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Dobrojewo gm. Ostroróg.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z pojazdem ciężarowym. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz samochodu osobowego, natomiast kierujący pojazdem ciężarowym znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, opatrzenie ran), rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcie: OSP Ostroróg

Zdjęcia (1)