W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sprzęt

Samochód GBA-Rt 2,5/16 MAN

GBA-Rt I
Średni samochód ratowniczo - gaśniczy; napęd 4x2, stały zbiornik wodny o pojemności 2500 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 l, wydajności autopompy 1600 l wody na minutę przy ciśnieniu 8 bar oraz 250 l przy ciśnieniu 40 bar podając prąd wody za pomocą linii szybkiego natarcia. Ponadto samochód wyposażony jest w armaturę wodno pianową, sprzęt ochrony dróg oddechowych, ratowniczy sprzęt hydrauliczny Holmatro, zestaw poduszek wysokociśnieniowych, ledowy sprzęt do oświetlenia terenu akcji, agregat prądotwórczy, pilarki do drzewa, agregat oddymiający, kamerę termowizyjną, piłę do stali i betonu, wciągarkę o udźwigu ponad 6 ton, zestaw ratownictwa medycznego R-1, obsada pojazdu 6 osób. Pojazd wraz z obsadą zdolny jest do prowadzenia samodzielnych działań ratowniczo-gaśniczych.

 

 

Samochód SRt RENAULT

SRT
Średni samochód ratownictwa - technicznego; napęd 4x2,. Ponadto samochód wyposażony jest w sprzęt ochrony dróg oddechowych, ratowniczy sprzęt hydrauliczny LUKAS, zestaw poduszek wysokociśnieniowych, ledowy sprzęt do oświetlenia terenu akcji, agregat prądotwórczy, pilarki do drzewa, piłę do stali i betonu, wciągarkę o udźwigu ponad 7 ton, zestaw ratownictwa medycznego R-2, defibrylator, obsada pojazdu 3 osoby. Pojazd wraz z obsadą zdolny jest do prowadzenia samodzielnych działań ratownictwa technicznego, drogowego i innych miejscowych zagrożeń.

 

 

Samochód GBA-Rt 2,5/16 MAN

GBA-Rt II
Średni samochód ratowniczo - gaśniczy; napęd 4x4, stały zbiornik wodny o pojemności 2500 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 l, wydajności autopompy 1600 l wody na minutę przy ciśnieniu 8 bar oraz 250 l przy ciśnieniu 40 bar podając prąd wody za pomocą linii szybkiego natarcia. Ponadto samochód wyposażony jest w armaturę wodno pianową, sprzęt ochrony dróg oddechowych, ratowniczy sprzęt hydrauliczny, ledowy sprzęt do oświetlenia terenu akcji, agregat prądotwórczy, pilarki do drzewa, piłę do stali i betonu, drabinę aluminiową D10W, wciągarkę o udźwigu ponad 6 ton, zestaw ratownictwa medycznego R-1, obsada pojazdu 6 osób. Pojazd wraz z obsadą zdolny jest do prowadzenia samodzielnych działań ratowniczo-gaśniczych.

 

 

Samochód GCBA 5/32 MAN

GCBA
Ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy; napęd 4x4, stały zbiornik wodny o pojemności 5000 l wody, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 l, wydajność autopompy 3200 l wody na minutę przy ciśnieniu 8 bar i 250 l przy ciśnieniu 40 bar podając prąd wody za pomocą linii szybkiego natarcia. Samochód jest wyposażony w armaturę wodno - pianową, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do oświetlenia terenu akcji, agregat prądotwórczy, pilarki do drzewa, linię szybkiego natarcia o długości 60m., zestaw ratownictwa medycznego PSP R-0, obsada pojazdu 6 osób. Pojazd wraz z obsadą zdolny jest do prowadzenia samodzielnych działań ratowniczo-gaśniczych.

 

 

Podnośnik hydrauliczny SHD 25 MAN

SHD25
Samochód specjalny - podnośnik hydrauliczny (drabina) o wysięgu 25 m na podwoziu samochodu ciężarowego MAN oraz urządzeniach hydraulicznych firmy Bumar Koszalin, dodatkowo wyposażony jest w działko do podawania wody na wysokości, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do pracy na wysokości, zestaw ratownictwa medycznego R-1, pilarkę spalinową, skokochron oraz agregat prądotwórczy, obsada pojazdu 2 osoby. Pojazd wraz z obsadą zdolny jest do prowadzenia samodzielnych działań na wysokości.

 

 

Samochód SLRr Mitsubishi L 200

SLRr
Samochód ratownictwa rozpoznawczego Mitsubishi L 200 z napędem 4x4 wyposażony w wyciągarkę, aparat powietrzny, dwa komplety ubrań gazoszczelnych, nawigację samochodową GPS.

 

 

Samochód SLBus Volkswagen T5

SLBus
Samochód lekki BUS na podwoziu Volkswagen, samochód służy do przewozu osób, liczba miejsc 8 + kierowca.

 

 

SLOp Skoda Yeti

SLOp
Samochód Operacyjny - Skoda Yeti 4x4

 

 

SLOp Skoda Octavia

SLOp
Samochód Operacyjny - Skoda Octavia

 

 

SLKw Citroen Berlingo

SLKw
Samochód Kwatermistrzowski - Citroen Berlingo

 

 

Przyczepy

 Agregat pompowy Geco Power SPD 6/12 - przewoźna motopompa do wody zanieczyszczonej

Przyczepa Chem-Eko - przeznaczona do ratownictwa chemiczno - ekologicznego oraz usuwania skutków zdarzeń mogących spowodować poważną dewastację środowiska naturalnego.

Przyczepa Ratowniczo-Logistyczna - przeznaczona do tworzenia zaplecza podczas prowadzenia długotrwałych akcji oraz działań związanych z ratownictwem masowym.

Przyczepka Dekontaminacyjna - przeznaczona do usuwania i dezaktywacji substancji szkodliwej oraz neutralizacji skutków kontaktu ludzi, zwierząt, jak i infrastruktury z różnego rodzaju chemikaliami, materiałami radioaktywnymi, czynnikami biologicznymi.

Przyczepka z zestawem prądotwórczym - przewoźny agregat prądotwórczy o mocy 50 kVA (40 kW).

Łódź motorowa WHALY

 

Samochód gospodarczy

Samochód gospodarczy - Star 200