W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kąsinowo - pożar stogu

25.09.2020

Płonący w całej objętości stóg słomy. Na bliższym planie widać odsunięte od płomieni nienaruszone baloty. W oddali stoją samochody strażackie.

W piątek, 25 września o godz. 2.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu w miejscowości Kąsinowo gm. Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Baborowo oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali stóg z balotami słomy, który w połowie objęty był ogniem.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozdzieleniu palącego się stogu, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się stóg, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pozostałą część stogu, dozorowaniu wypalania się stogu oraz dogaszeniu pogorzeliska. Na miejsce przybył właściciel, który oborał teren wokół pożaru.
Spaleniu uległo 140 szt. balotów słomy.
W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał Klimek

Zdjęcia (1)