W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pólko - wypadek drogowy, trzy osoby poszkodowane

21.09.2020

Wieczór, zachodzące słońce, na skrzyżowaniu dróg stoją dwa uszkodzone samochody (jeden dostawczy), w pobliskim rowie stoi trzecie uszkodzone auto.

W poniedziałek, 21 września o godz. 18.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pólko gm. Kaźmierz.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Bytyń, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali trzy samochody, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Dwa pojazdy znajdowały się na środku skrzyżowania, natomiast jeden samochód znajdował się poza drogą.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, tlenoterapia), rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Trzy osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcie: ogn. Roman Gronowski, mł. ogn. Rafał Roszyk

Zdjęcia (1)