W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR GARAŻU

09.06.2021

Widać spalone wyposażenie garażu, drzwi są otwarte i opalone

W środę, 9 czerwca o godz. 3.53 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Mutowo gm. Szamotuły.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Brodziszewo, OSP Baborowo, OSP Obrzycko oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianego garażu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się obiekt, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie na pobliskie garaże, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjna w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał Kaczmarek

Zdjęcia (4)