W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR SAMOCHODU I WIATY GARAŻOWEJ

07.06.2021

Widać strażaka, który gasi pożar wiaty

W poniedziałek, 7 czerwca o godz. 15.17 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego pod wiatą garażową w miejscowości Przyborowo gm. Szamotuły.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Brodziszewo oraz OSP Otorowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar samochodu osobowego i przyczepki pod wiatą garażową. Wewnątrz znajdowały się dwie butle, jedna z nich była uszkodzona.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się pojazd, przyczepkę i wiatę garażową, podaniu jednego prądu gaśniczego w celu schładzania dwóch butli, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjna w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

Spaleniu uległ samochód osobowy, przyczepka, drewniana wiata, opony oraz uszkodzeniu uległy dwie butle. Straty wyniosły ok. 30 tys.

W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa, mł. ogn. Paweł Urban

Zdjęcia (6)