W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WYPADEK DROGOWY, JEDNA OSOBA POSZKODOWANA

05.06.2021

Widać samochód na skarpie, ma uszkodzoną prawą stronę i podniesioną maskę

W sobotę, 5 czerwca o godzinie 11.19 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Sękowo gm. Duszniki.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Szamotuły, OSP Sękowo oraz OSP Duszniki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali ciągnik rolniczy, który zderzył się z samochodem osobowym. Kierująca znajdowała się w swoim samochodzie, natomiast kierujący ciągnikiem znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał Kaczmarek

Zdjęcia (4)