W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Z-ca Komendanta Powiatowego

Mężczyzna, ciemny blondyn, lekko uśmiechnięty w białej koszuli z krawatem i granatowej marynarce munduru, ze złotymi dystynkcjami.

st. kpt. Arkadiusz Rakowski służbę rozpoczął w 1999 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły Aspirantów  PSP z tytułem technika pożarnictwa zajmował stanowisko dowódcy zastępu w JRG Szamotuły
w Komendzie Powiatowej PSP w Szamotułach.

W latach 2001 do 2012 przechodził przez kolejne szczeble kariery. W roku 2012 Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach mianował mł. kpt. Arkadiusza Rakowskiego na stanowisko zastępcy dowódcy JRG w Szamotułach.

W lutym 2015 roku kpt. Arkadiusz Rakowski został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach.

Łącząc służbę z nauką systematycznie podnosił swoje kwalifikacje na wyższych uczelniach cywilnych jak i Państwowej Straży Pożarnej.

2001 - Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu

2005 - Pomorska Akademia Pedagogiczna w Słupsku na kierunku „Pedagogika” uzyskując tytuł licencjat

2008 – Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu „Dziennikarstwo
i Komunikacja Społeczna” uzyskując tytuł magister

2012 - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych
z kierowaniem działaniami ratowniczymi

2016 - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – studia podyplomowe „Gospodarowanie zasobami” dla Kadry Oficerskiej Państwowej Straży Pożarnej

 

Ma w swoim dorobku wiele wyróżnień i nagród Wielokrotnie nagradzany przez komendantów szczebla wyższego za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, a także między innymi:

 

2016 - brązowy medal „Za długoletnią służbę”

2016 - srebrny medal za „Za zasługi dla pożarnictwa”

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.10.2020 08:40 Gracjan Coda
Wytwarzający/ Odpowiadający:
KP PSP Szamotuły
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Z-ca Komendanta Powiatowego 2.0 07.10.2020 08:57 Gracjan Coda
Z-ca Komendanta Powiatowego 1.0 05.10.2020 08:40 Gracjan Coda

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP