W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja o przełączeniu numeru 998 na 112 w powiecie szczycieńskim

15.04.2021

Grafika z informacją o przełączeniu nr alarmowego z 998 na 112

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informuje, że w terminie od 10 maja do 17 maja 2021 r. zaplanowane jest w województwie warmińsko-mazurskim przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie. W powiecie szczycieńskim numer 998 zostanie przełączony do CPR w dniu 17 maja 2021 r.
Po przekierowaniu ruchu z numeru 998 na numer 112 wszystkie połączenia będą odbierane przez operatorów numerów alarmowych w Centrum Powiadamiana Ratunkowego, a powiadamianie Państwowej Straży Pożarnej następować będzie za pomocą systemu teleinformatycznego. Straż Pożarna będzie otrzymywała tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dyżurny Stanowiska Kierowania  straży pożarnej na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia będzie dysponował odpowiednie do sytuacji siły ratownicze oraz koordynował prowadzone działania. Na dzień dzisiejszy dzieje się tak już ze wszystkimi zgłoszeniami alarmowymi dotyczącymi straży pożarnej, a wykonanymi bezpośrednio na numer 112.
Podkreślić należy także, że to nie znaczy, że numer 998 znika. Będzie on nadal funkcjonował, z tym, że obywatel, który zadzwoni pod numer 998 nie dodzwoni się do dyspozytora straży pożarnej tak jak dotychczas, lecz do dyspozytora CPR.
W celu ułatwienia komunikacji ze Stanowiskiem Kierowania KP PSP w Szczytnie, przekazujemy całodobowe numery telefonów bezpośrednio do SKKP: 89 622 54 21, 89 622 54 22. Adres email: skkp.szczytno@skkw.olsztyn.pl

Opracowal: mł.brg. Zbigniew Stasiłojć

Grafika: mł.brg. Łukasz Godlewski

 

 

998 na 112

 

 

Zdjęcia (1)