W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie szczycieńskim

09.06.2021

Na zdjęciu spotkanie funkcjonariuszy KP PSP w Szczytnie z druhami OSP

            W dniach 28 maja, 31 maja, 01 czerwca, 07 czerwca i 08 czerwca 2021 r.  zostały przeprowadzone konsultacje społeczne projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Po wprowadzeniu do spotkania, gdzie przedstawiono założenia projektowanej ustawy, następowała seria pytań, na które starano się udzielić odpowiedzi. Wszelkie uwagi, wątpliwości i zastrzeżenia zostały spisane i zostały przekazane dla zespołu powołanego przez Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, podczas regionalnych konsultacji.

Spotkania odbyły się w świetlicach OSP Dźwierzuty, OSP Olszyny, OSP Dąbrowy i w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie. W konsultacjach wzięli udział strażacy OSP, wszystkich 34 jednostek z powiatu szczycieńskiego. Komendę Powiatową PSP reprezentowali: st. bryg. Grzegorz Rybaczyk – komendant powiatowy, mł. bryg. Łukasz Godlewski – z-ca komendanta powiatowego, a także funkcjonariusze na co dzień współpracujący z OSP: bryg. Zbigniew Stasiłojć, mł. kpt. Maciej Woźniak, asp. Paweł Koziatek.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że strażacy OSP w zdecydowanej większości byli przygotowani merytorycznie do spotkań. Zadawali mnóstwo pytań, dzielili się swoimi wątpliwościami. Byli także zadowoleni z faktu, że rozmowy są prowadzone bezpośrednio z nimi.

Zdjęcia (3)