W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar warsztatu w Wielbarku

07.04.2021

Zdjęcie przedstawia budynek warsztatowy, z którego wychodzą płomienie.

6 kwietnia 2021r. około godziny 17 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Szczytnie, otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wielbark.

W momencie przyjazdu pierwszego zastępu OSP Wielbark na miejsce zdarzenia, okazało się że strażacy mają do czynienia z pożarem budynku warsztatowego. Ogień wydobywał się na zewnątrz budynku. Blacha z której była wykonana elewacja oraz dach budynku warsztatu była nagrzana do żywego koloru pomarańczowego, co świadczyło o rozwiniętej fazie pożaru wewnątrz budynku. Strażacy prowadzili działania gaśnicze zarówno od zewnątrz jak i do wewnątrz budynku. W trakcie działań znaleziono butlę po acetylenie, której płaszcz był rozerwany. Rozwinięty pożar oraz znaleziona zniszczona butla, może świadczyć iż przed przyjazdem jednostek doszło do wybuchu butli z acetylenem. Na szczęście nikt ze strażaków ani użytkowników budynku nie ucierpiał. Zniszczone zostało wyposażenie warsztatu oraz drewniana konstrukcja budynku. W działaniach brało udział 16 druhów OSP i 7 strażaków PSP.

Dzięki działaniom straży pożarnej, pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki.

Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski

Zdjęcia: OSP Wielbark

Zdjęcia (4)