W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śmiertelny wypadek w Antoni gm. Rozogi

24.04.2021

Zdjęcie przestawia wrak samochodu osobowego po uderzenie w barierę energochłonną na moście w miejscowości Antonia.

24 kwietnia o godzinie 20:49 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie, otrzymał informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Antonia.

Na miejsce zdarzania jako pierwszy dojechał zastęp OSP Dąbrowy. Kierujący działaniami ratowniczymi zastał objęty płomieniami samochód osobowy marki Opel Vectra, wbity w barierkę energochłonną, która znajdowała się na moście. Barierka przeszyła samochód wzdłuż i wystawała za nim około 5m. Kierowca znajdował się wewnątrz pojazdu. Rozpoczęto działania ratowniczo gaśnicze, podano prąd wody na palące się auto w celu jak najszybszego dotarcia do osoby poszkodowanej i ewakuacji jej na zewnątrz pojazdu. W trakcie działań dotarły na miejsce kolejne jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz ZRM. Po ugaszeniu pożaru kierownik zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon poszkodowanego.

Przed przybyciem JOP osoby postronne podjęły nieskuteczną próbę wydobycia kierowcy z wnętrza pojazdu. W wyniku zdarzenia na miejscu zginął 31 letni mężczyzna. Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych policja rozpoczęła czynności dochodzeniowe.

Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Szczytnie

 

Zdjęcia (4)