W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wręczenie promesy na dofinansowania zakupu samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Lipowiec

02.06.2021

Zdjęcie przedstawia sztandar KP PSP w Szczytnie na którym leży teczka z dofinansowaniem na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Lipowiec

W dniu 28 maja 2021r. prezes OSP Lipowiec dh Kamil Bednarczyk otrzymał z rąk Wojewody Artura Chojeckiego promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Uroczystość przekazania promes miała miejsce w Komendzie Miejskiej PSP w Olsztynie, gdzie podczas uroczystego apelu, w obecności samorządowców oraz komendantów powiatowych zostały wręczone dofinansowania. Komendą Powiatową PSP w Szczytnie reprezentował st.bryg. Grzegorz Rybaczyk. Gminę Szczytno reprezentował wójt Sławomir Wojciechowski.

OSP Lipowiec dostało zapewnianie o dofinasowaniu w kwocie 155 000zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz  235 000zł z dotacji budżetowej ze środków krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego.

Gmina Szczytno po raz kolejny skorzysta z dofinansowań rządowych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, co w sposób znaczący wpływa na poprawę jakości pracy druhów ratowników. Regularna inwestycja w sprzęt i samochody pożarnicze realizowana w dużej mierze przez samorządy daje pewność utrzymania gotowości operacyjnej sił jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu szczycieńskiego.

Zdjęcia (3)