49 Dębno Maraton i Mistrzostwa Polski Strażaków

W dniu 16.04.2023 r. podczas 49 Maratonu Dębno Komenda Powiatowa PSP w Wałczu miała swojego reprezentanta na trasie biegu.

Zdjęcie przedstawia reprezentanta KP PSP w Wałczu z numerem startowym na tle reklamy 49 Dębno Maratonu

Młodszy ogniomistrz Maciej Malec ukończył bieg na królewskim dystansie z czasem 3:23:37. Strażak z Wałcza został sklasyfikowany na 198 pozycji ogółem (879 biegaczy dobiegło do mety), a w swojej kategorii wiekowej M30 zajął 70 miejsce. W mistrzostwach Polski strażaków osiągnięty rezultat pozwolił zająć 26 pozycję (na 43 funkcjonariuszy) w stolicy polskiego maratonu. Najszybszy ze strażaków Pańko Andrzej pokonał dystans maratonu z czasem 2:36:57.

Całe zawody wygrał Adrian Przybyła z czasem 2:22:01. Na podium obok Polaka znaleźli się Etiopczyk Jima Mulu Tulu (2:25:29) oraz Serhii Shevchenko z Ukrainy (2:26:54).

Komendant Powiatowy PSP w Wałczu życzy kolejnych udanych startów i  kilometrów bez kontuzji.