W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na terenach leśnych Nadleśnictwa Wałcz

31.05.2021

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią COVID-19, wznowiono cykl doskonalenia zawodowego w formie zgrupowań szkolących strażaków Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu wałeckiego.

Ćwiczenia na terenach leśnych Nadleśnictwa Wałcz

W dniu 31 maja o godz. 10.00 na terenie Nadleśnictwa Wałcz - leśnictwo Golce, przeprowadzone zostały ćwiczenia doskonalące umiejętności w zakresie taktyki gaszenia pożarów na terenach leśnych. W ćwiczeniu brali udział strażacy z KP PSP Wałcz oraz z OSP Golce, OSO Szwecja, OSP Rudki, OSP Dębołęka i OSP Witankowo. 
    Podczas ćwiczenia zrealizowano zamiar taktyczny polegający na podaniu 8 prądów wody w natarciu na pożar lasu oraz sprawieniu magistrali wodnej dla zapewnienia ciągłości podawania środka gaśniczego. Dla spełnienia założeń ćwiczenia zadysponowano 9 zastępów z PSP i OSP. W zgrupowaniu wzięło udział 41 strażaków. Celem ćwiczenia było podniesienie umiejętności organizowania i prowadzenia działań gaśniczych na obszarach leśnych oraz sprawiania systemu dostarczania wody za pomocą układu przepompowywania. 
    Pożary na terenach leśnych należą do bardzo niebezpiecznych i wymagających zdarzeń, dlatego szkolenie z tej tematyki podnosi szybkość i skuteczność działań w przypadku wystąpienia prawdziwego zagrożenia. 
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Wojciecha Gdańca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałcz za udostępnienie terenu , do Pana Jana Matuszewskiego Wójta Gminy Wałcz za wsparcie przy realizacji ćwiczeń a także strażakom z OSP Golce za pomoc w przygotowaniu pozoracji. 

Tekst mł. kpt. Przemysław Kęska 
Zdjęcia: kpt. Grzegorz Kasperowicz.

Zdjęcia (7)