W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na terenie ATF Mirosławiec

02.06.2021

W dniu 02.06.2021 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, w ramach doskonalenia zawodowego, przeprowadzili operacyjne rozpoznanie zakładu zagospodarowania odpadów ATF sp. z o. o., zlokalizowanego Mirosławcu.

Ćwiczenia ATF Mirosławiec

Podczas ww. rozpoznania przeprowadzono ćwiczenie wraz z zaplanowanym założeniem taktycznym, polegającym na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło pożaru za pomocą działek wodnych a także wykonanie zaopatrzenia w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru ze zbiorników przeciwpożarowych znajdujących się na terenie zakładu.

Po przeprowadzonym ćwiczeniu i osiągnięciu zamiaru taktycznego strażacy zapoznali się z budynkami, obiektami oraz terenem, gdzie odbywa się segregowanie oraz składowanie odpadów, w szczególności pod względem prowadzenia ewentualnych działań ratowniczo-gaśniczych oraz możliwości dojazdu drogą pożarową. Przeprowadzono również rekonesans budowy instalacji i urządzeń przeciwpożarowych mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe.

Tekst: asp. Piotr Hertel

Zdjęcia: kpt. Grzegorz Kasperowicz.

Zdjęcia (4)