W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w lesie

22.03.2021

W dniach 22-25 marca br. na terenie Leśnictwa Golce przeprowadzone zostały ćwiczenia doskonalące umiejętności w zakresie obsługi pilarek łańcuchowych przez strażaków KP PSP Wałcz.

Zdjęcie przedstawia strażaka podczas przycinki gałęzi

Podczas ćwiczeń wykonano kilkanaście ścinek drzew z okrzesywaniem gałęzi.  Łącznie w przedsięwzięciu uczestniczyło 27 strażaków. Ćwiczenia odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego i miały na celu podnieść poziom umiejętności technik cięcia, które są niezbędne podczas działań ratowniczych, w szczególności powstałych w skutek silnych wiatrów, burz i nawałnic. Ze statystyk wynika, że na terenie powiatu wałeckiego coraz częstszą przyczyną wyjazdów do działań ratowniczych są działania związane z usuwaniem zagrożeń spowodowanych przez drzewa zawieszone oraz obalone.  Teren do ćwiczeń udostępniony został przez Nadleśnictwo Wałcz. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji oraz możliwość przeprowadzenia ćwiczeń kierujemy do Pana Tomasza Kowalczewskiego p. o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałcz oraz Pana Andrzeja Gruchały Leśniczego Leśnictwa Golce.

 

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk.

Zdjęcia. Archiwum KP PSP Wałcz

Zdjęcia (3)