W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia z zakresu jazdy terenowej dla strazaków KPPSP w Wałczu

02.03.2021

Luty 2021 r. był miesiącem aktywnych ćwiczeń z zakresu jazdy doskonalącej samochodami gaśniczymi z udziałem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

Ćwiczenia doskonalące z zakresu kierowania pojazdami w trudnych warunkach terenowych

Z uwagi na obfite opady śniegu, kierowcy zmian służbowych odbywali szkolenia teoretyczne i praktyczne kierowania samochodami ratowniczo-gaśniczymi w trudnym terenie. Ze względu na specyfikę prowadzenia takich pojazdów w warunkach zimowych, w szczególności podczas jazdy alarmowej do działań ratowniczo-gaśniczych, kierującymi tymi pojazdami operatorzy muszą zapewnić bezpieczeństwo jazdy swojemu zastępowi a także innym uczestnikom ruchu drogowego. Podczas ćwiczeń zrealizowano wszystkie zaplanowane założenia.

Miejscem ćwiczeń był poligon należący do „Stowarzyszenia Aktywnego Wału Pomorskiego”, którego prezesem jest Pan Adrian Szczechowski. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu składa serdeczne podziękowania za udostępnienie terenu do przeprowadzenia ćwiczeń.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: mł. ogn. Robert Nowicki.

Zdjęcia (3)