W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cysterna w rowie

12.03.2021

W dniu 12.03.2021 r. o godzinie 9:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika siodłowego z cysterną, przewożącą mocznik azotowy na trasie Gostomia – Róża Wielka.

Zdjęcie przedstawia leżącą w rowie cysternę.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG KP PSP Wałcz. Na miejsce udał się również dowódca JRG. Po dojeździe na miejsce ustalono, że samochód ciężarowy zjechał na pobocze drogi i przewrócił się na bok. Kierujący pojazdem samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Potwierdzono również, że nie doszło do wycieku paliwa oraz płynów eksploatacyjnych z samochodu, w tym także przewożonego mocznika azotowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzielenia wsparcia psychicznego kierowcy pojazdu ciężarowego. W działaniach brały udział również Policja Piła ZRM. Działania zakończono o godz. 10:32.

Zdjęcia (3)