W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Operacyjne rozpoznanie obiektu

19.04.2021

W dniach 19 i 21 kwietnia 2021 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili operacyjne rozpoznanie obiektu kościoła pw. Św. Mikołaja w Wałczu przy Placu Wolności.

Zdjęcie przedstawia konstrukcję poddasza Kościoła św. Mikołaja w Wałczu

Celem przeprowadzonego rozpoznania było między innymi zapoznanie się z budynkiem w zakresie prowadzenia ewentualnych działań ratowniczo-gaśniczych, rozpoznanie instalacji i urządzeń przeciwpożarowych mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe, rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych i drogi pożarowej, rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych oraz sposobu prowadzenia ewentualnej ewakuacji osób i mienia, rozpoznanie i sprawdzenie zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych do zewnętrznego gaszenia pożaru, sprawdzenie możliwości sprawienia podnośnika hydraulicznego SHD-23 przy budynku. Operacyjne rozpoznanie obiektu przez strażaków jest istotnym elementem ochrony przeciwpożarowej terenu powiatu, chronionego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Obszerna wiedza na temat budynków jest kluczowa w przypadku prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym prowadzenia sprawnej ewakuacji ludzi oraz ratowania mienia. W dalszych planach operacyjnych KP PSP Wałcz przewidziane są kolejne budynki z terenu powiatu wałeckiego.

Serdeczne podziękowania dla ks. Antoniego Badury - proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Wałczu za udostępnienie budynku świątyni.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk.

Zdjęcia. Archiwum KP PSP Wałcz

Zdjęcia (4)