W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pokazy w Nakielnie i Szwecji

21.08.2021

21. 08. 2021 r. strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wałczu przeprowadzili pokazy w ramach festynów zorganizowanych na terenie gminy Wałcz z okazji zakończenia lata.

Pokazy w Nakielnie i Szwecji

Wspólnie z druhami z OSP Szwecja i Witankowo zachęcając do szczepień przeciwko COVID-19 budowali  świadomość potrzeby zaszczepienia jak największej  liczby osób. W trakcie festynów w Nakielnie i Szwecji strażacy z dumą prezentowali swoje pojazdy i  sprzęt, który wykorzystują do ratowania życia i zdrowia  ludzi. Funkcjonariusze z KP PSP w Wałczu zaprezentowali właściwy sposób gaszenia pożarów grupy F -  tłuszczów i olejów w urządzeniach kuchennych a druhowie z OSP Szwecja, ku uciesze najmłodszych, wykonali pokaz tworzenia piany lekkiej z wykorzystaniem agregatu pianotwórczego.

 

Tekst: mł. kpt. Przemysław Kęska

Zdjęcia: Dzięki uprzejmości organizatorów festynów w Nakielnie i Szwecji

Zdjęcia (3)