W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc w transporcie osoby niepełnosprawnej do punktu szczepień

11.02.2021

W dniu 11 lutego 2021 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie od koordynatora ds. szczepień miasta Wałcza o potrzebie pomocy w transporcie osoby niepełnosprawnej do punktu szczepień przeciwko COVID-19 w Wałczu.

Zdjęcie przedstawia strażaków PSP wynoszących starszą kobietę na wózku inwalidzkim z klatki schodowej bloku

Na miejsce został zadysponowany zastęp z JRG KP PSP Wałcz, którego zadaniem było zniesienie osoby z I piętra w wózku inwalidzkim oraz umieszczenie w samochodzie przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Po przejeździe do punktu szczepień oraz po przeprowadzonym szczepieniu, strażacy przetransportowali osobę z samochodu do lokalu mieszkalnego. Wszystkie działania zastępów realizowane były z zachowaniem obowiązujących procedur zabezpieczających przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Pamiętajmy, szczepienia przeciwko COVID-19 pomogą zwalczyć pandemię i ochronią zdrowie i życie naszych bliskich.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: archiwum KP PSP Wałcz.

Zdjęcia (4)