W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania w miejscowosci Brzezinki

05.03.2021

W dniu 5 marca 2021 o godzinie 11:48 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu otrzymało zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w miejscowości Brzezinki, gm. Wałcz.

Zdjęcie przedstawia strażaka oraz samochód gaśniczy przed obiektem objętym pożarem

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG KP PSP Wałcz, zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Golcach, Witankowie, Szwecji. Na miejsce udał się również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili że pożarem objęte było pomieszczenie na pierwszym piętrze oraz częściowo konstrukcja więźby dachowej, wewnątrz budynku panowało silne zadymienie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu, lokalizacji i ugaszeniu pożaru. Ze względu na trudny dostęp do palących się elementów stropu, niezbędna była rozbiórka części jego elementów i dogaszenie ognia wewnątrz. Wszystkie roty działały w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Na miejscu zdarzenia obecni również byli: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Policja, Pogotowie Energetyczne. Działania trwały do godziny 15:18.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: KP PSP Wałcz, OSP Witankowo

Zdjęcia (4)