W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar składowiska drewna

02.05.2021

W dniu 02 maja 2021 o godzinie 23:17 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu otrzymało zgłoszenie o pożarze składowiska drewna w miejscowości Jeziorki, gm. Tuczno.

Zdjęcie przedstawia strażaków gaszących pożar sterty porąbanego drewna

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG KP PSP Wałcz, zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Tucznie, Marcinkowicach, Mirosławcu, Człopie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte jest składowisko drewna opałowego o wymiarach 10 x 12 m i wysokości około 3 m. Dodatkowo działania utrudniało silne zadymienie i pora nocna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody oraz piany ciężkiej na palące się składowisko, budowa zaopatrzenia wodnego z pobliskich hydrantów oraz stawu. Pracę strażaków wspomagał także operator ładowarki, który wykonał dostęp do palących się warstw ułożonego drewna. Na miejsce udał się również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu, obecny był również patrol Policji. Działania trwały do godziny 03:37.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: KP PSP Wałcz

Zdjęcia (3)