W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożary zbóż

29.07.2021

W dniu 29 lipca 2021 r. o godzinie 10:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w okolicach miejscowości Strączno.

Samolot gaśniczy w trakcie zrzutu wody

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 5 ha zboża. Działania utrudniał silny wiatr w  obrebie pól uprawnych, bez pasów zieleni dróg polnych który mógł doprowadzić do szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru na bardzo dużą powierzchnie. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej pożar udało się szybko opanować.Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z KP PSP Wałcz, zastęp z WSP Wałcz a następnie zastępy OSP z Gminy Wałcz. W akcji brał również udział samolot gaśniczy.

Działania zastępów polegały na podaniu prądów gaśniczych wody w natarciu na front pożaru. W tym dniu doszło jeszcze do pożaru ścierniska w okolicach miejscowości Karsibór oraz półtora hektarowego pożaru trawy w Kłębowcu. W ostatnim tygodniu lipca doszło do pięciu pożarów związanych z tegorocznymi zbiorami zbóż.

Alepujemy o ostrożnośc i właściwe zabezpieczenie przeciwpozarowe prac żniwnych.

Tekst: mł.kpt. Arkadiusz Śliwiński
Zdjęcia: KPPSP Wałcz