W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samochodem w dom

31.12.2020

W dniu 31 grudnia 2020 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Lubno, gm. Wałcz.

Na zdjęciu widać uszkodzony przez pojazd budynek mieszkalny.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Wałcz oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębołęce. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia ustalono, że kierująca samochodem osobowym jadąc drogą krajową nr 10 w kierunku od Szczecina do Wałcza, z nieznanych przyczyn uderzyła w budynek mieszkalny znajdujący się tuż przy drodze. Chwilę potem samodzielnie opuściła pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. W budynku znajdował się właściciel, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Kierująca po przebadaniu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do szpitala na obserwację. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu poprzez stemplowanie uszkodzonych elementów konstrukcyjnych budynku, tj. ściany zewnętrznej oraz stropu. Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył z użytkowania uszkodzony budynek mieszkalny. Działania trwały łącznie 2,5 godziny.

Zdjęcia (2)