W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste wręczenie dofinansowań „Mały Strażak 2021” oraz „Remiza” w Koszalinie

19.07.2021

W dniu 19 lipca 2021 roku, w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koszalinie, odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której przekazane zostały dofinansowania na zakup sprzętu dla 14 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz dla 11 jednostek na termomodernizację budynków remiz (zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii, ogrzewania elektrycznego przy jednoczesnym zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej, modernizację źródła ciepła, instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, likwidację istniejącego, nieekologicznego, źródła ciepła czy modernizację oświetlenia).

Uroczyste wręczenie dofinansowań „Mały Strażak 2021” oraz „Remiza” w Koszalinie

Na uroczystości obecni byli: Pani Małgorzata Golińska Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP, Pan Czesław Hoc Poseł na Sejm RP, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Pani Emilia Niemyt Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, st. bryg. Jarosław Tomczyk Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP, dh Krzysztof Paluch Dyrektor Zarządy Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie. Dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia ratowniczego przekazano w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych - część 2. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" - "Mały Strażak". Dofinansowania na termomodernizację budynków i remiz przekazano w ramach programu „Remiza” Z powiatu wałeckiego dofinansowanie ze środków pochodzących z programu „Remiza” w wysokości 29 000 zł otrzymała jednostka OSP Witankowo, z przeznaczeniem na montaż instalacji fotowoltaicznej. 

Tekst: kpt. Marcin Kulczyk.
Zdjęcia: kpt. Marcin Kulczyk, WFOŚIGW.

Zdjęcia (6)