W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wybuch w mieszkaniu w Wałczu

15.07.2021

W dniu 15.07.2021 r. o godzinie 06:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym przy ul. Parkowej w Wałczu.

Wybuch w mieszkaniu w Wałczu

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG KP PSP Wałcz, dowódcę JRG KP PSP Wałcz, Wojskową Straż Pożarną z Wałcza, OSP Witankowo, OSP Szwecja, OSP Golce. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że w lokalu na 3 piętrze na skutek wybuchu gazu zostały wybite szyby w oknach a w jednym z pomieszczeń pali się wyposażenie, w mieszkaniu nie znajdowali się ludzie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na powstały pożar, wykonaniu pomiarów: na obecność tlenku węgla oraz temperatury wnętrza lokalu przy użyciu kamery termowizyjnej. Na miejscu obecni byli również: 2 ZRM, 4 patrole Policji, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wałczu, Burmistrz Miasta Wałcza. Działania zakończono o godz. 08:06.
Tekst: kpt. Marcin Kulczyk
Zdjęcia: OSP Witankowo

Zdjęcia (4)