W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy droga 179 trasa Gostomia – Szydłowo

29.07.2021

W dniu 29 lipca 2021 r. o godzinie 12:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze wojewódzkiej nr. 179 trasa Gostomia – Szydłowo z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego z przyczepą napełnioną zbożem.

Wypadek drogowy droga 179 trasa Gostomia – Szydłowo

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z KP PSP Wałcz. Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód marki Toyota stoi na poboczu drogi z wyraźnymi uszkodzeniami karoserii, w pojeździe znajduje się zakleszczony nieprzytomny mężczyzna. Na drodze znajduje się uszkodzony ciągnik rolniczy z przyczepą, blokujący oba pasy jezdni. Kierowca ciągnika wyszedł o własnych siłach z pojazdu bez obrażeń.  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu osobowego.

Działania zastępów polegały na wstrzymaniu komunikacji w ruchu lądowym, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do kierującego samochodem osobowym za pomocą sprzętu hydraulicznego. Bezpośrednio z miejsca zdarzenia zastępy zostały alarmowo zadysponowane do pożaru ścierniska w okolicy miejscowości Karsibór.

Dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia prowadzi KP Policji w Wałczu.

Tekst: mł.kpt. Arkadiusz Śliwiński
Zdjęcia: KPPSP Wałcz