W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na DK nr 10

30.04.2021

W dniu 30 kwietnia 2021 r. o godzinie 22:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 10 w pobliżu miejscowości Piecnik, gm. Wałcz.

Zdjęcie przedstawia samochód marki Seat po wypadku

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z KP PSP Wałcz oraz jeden zastęp z OSP Piecnik. Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód marki Seat znajduje się poza jezdnią z widocznymi uszkodzeniami karoserii a kierujący mężczyzna jest opatrywany przez strażaków ratowników z OSP Piecnik. Działania zastępów polegały na wstrzymaniu komunikacji w ruchu lądowym, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego z wraku samochodu, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Poszkodowany został przekazany dla przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. W działaniach udział brały również dwa patrole Policji. Działania zakończono 23:59.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: KP PSP Wałcz