W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na drodze nr 177 Trzebin-Pieczyska

09.05.2021

W dniu 09 maja 2021 o godzinie 22:06, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze wojewódzkiej nr 177 pomiędzy miejscowościami Trzebin – Pieczyska.

Zdjęcie przedstawia samochód Renault po uderzeniu w drzewo na poboczu drogi

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z KP PSP Wałcz oraz kolejne dwa z OSP Człopa. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy marki Renault uderzył w drzewo, zaś w jego wnętrzu znajdują się dwie uwięzione osoby. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osób z wnętrza pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednego z poszkodowanych przekazano obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego, u drugiego działający na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni stwierdzili zgon. Na miejsce przybył oficer operacyjny KP PSP Wałcz. Policjanci z KPP w Wałczu prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: KP PSP Wałcz