W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 178

01.04.2021

W dniu 01.04.2021 r. o godzinie 12:29, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze wojewódzkiej nr 178 przed miejscowością Gostomia, gm. Wałcz.

Zdjęcie przedstawia strażaków udzielających pierwszej pomocy poszkodowanym podczas działań ratowniczych

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG KP PSP Wałcz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Fiat znajduje się na dachu a w jego wnętrzu znajdują się dwie uwięzione osoby. Działania zastępów polegały na wstrzymaniu komunikacji w ruchu lądowym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych z wraku samochodu za pomocą hydraulicznego sprzętu ratowniczego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierujący pojazdem został zabrany do szpitala przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon pasażerki Fiata. W działaniach udział brali również: oficer operacyjny, zastępca komendanta powiatowego PSP w Wałczu, ZRM, Prokurator Rejonowy, Policja. Działania zakończono o 13:44.

Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk

Zdjęcia: KP PSP Wałcz

Zdjęcia (4)